WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI

Aktualności

 • 20.09.2018

  Oferta edukacyjna dla przedszkoli i szkół woj. łódzkiego

  WFOŚiGW w Łodzi zaprasza zorganizowane grupy dzieci i młodzieży z przedszkoli oraz szkół z terenu woj. łódzkiego na bezpłatne zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej, które prowadzone są na terenie  naszej siedziby w Łodzi przy ul. Dubois 118.

  szczegóły

 • 20.09.2018

  Lista Gmin, które uzyskały dofinansowanie na wymianę pieców w ramach PONE II

  W ramach Programu Priorytetowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pn. Program Ograniczania Niskiej Emisji – II edycja o możliwości ubiegania się o dofinansowanie decydowała kolejność wpływu wniosków. Zainteresowanie programem było tak duże, że już pierwszego dnia naboru wniosków kwota 20 mln zł stanowiąca budżet tego programu została wyczerpana.

  szczegóły

 • 19.09.2018

  Program CZYSTE POWIETRZE - nabór wniosków o dofinansowanie

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi informuje, że z dniem 19 września 2018 r. rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

  szczegóły

 • 19.09.2018

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Radoszewicach z wizytą w siedzibie Funduszu

  W dniu 18 września 2018 r. siedzibę WFOŚiGW w Łodzi odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Radoszewicach w ramach zajęć z zakresu edukacji ekologicznej. Po wędrówce ścieżką ekologiczną wokół budynku Funduszu, dzieci wzięły udział w przygotowanych zajęciach warsztatowych, grach edukacyjnych i pokazach dotyczących segregowania śmieci w sali edukacyjnej.

  szczegóły

 • 13.09.2018

  25 - lecie Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska

  - Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej są ważnym filarem finansowania proekologicznych inwestycji w Polsce. W ciągu 25 lat fundusze przeznaczyły około 41 miliardów złotych na ekoinwestycje, które służą poprawie stanu środowiska i jakości życia Polaków – powiedział minister środowiska podczas spotkania z okazji jubileuszu 25-lecia WFOŚiGW, która odbyła się 11 września 2018 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. W gali uczestniczyli m.in.: Henryk Kowalczyk, minister środowiska; Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska; Kazimierz Kujda, prezes zarządu NFOŚiGW; Dominik Bąk, zastępca zarządu NFOŚiGW; Anna Paluch, poseł na Sejm RP, członkini Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa; Alicja Zając, senator RP, zastępca przewodniczącego senackiej Komisji Środowiska  oraz przedstawiciele Zarządów i Rad Nadzorczych Funduszy. Spotkanie poprowadził dziennikarz naukowy dr Tomasz Rożek.

  szczegóły

1 2 3 4 5 ... 250